• ارژنگارژنگ,ارژنگ هاست,ارژنگ وب,سایت لاله زار,نبض لاله زار,سرو لاله زار,سئوکار,سئوساز,ارژنگ سئو,سایت لاله زار ارژنگ,نمونه سایت ارژنگ
  • ارژنگ سایتارژنگ,ارژنگ هاست,ارژنگ وب,سایت لاله زار,نبض لاله زار,سرو لاله زار,سئوکار,سئوساز,ارژنگ سئو,سایت لاله زار ارژنگ,نمونه سایت ارژنگ
  • سایت لاله زارارژنگ,ارژنگ هاست,ارژنگ وب,سایت لاله زار,نبض لاله زار,سرو لاله زار,سئوکار,سئوساز,ارژنگ سئو,سایت لاله زار ارژنگ,نمونه سایت ارژنگ
  • سئوکار ارژنگارژنگ,ارژنگ هاست,ارژنگ وب,سایت لاله زار,نبض لاله زار,سرو لاله زار,سئوکار,سئوساز,ارژنگ سئو,سایت لاله زار ارژنگ,نمونه سایت ارژنگ
  • نبض لاله زارارژنگ,ارژنگ هاست,ارژنگ وب,سایت لاله زار,نبض لاله زار,سرو لاله زار,سئوکار,سئوساز,ارژنگ سئو,سایت لاله زار ارژنگ,نمونه سایت ارژنگ
  • jquery carouselارژنگ,ارژنگ هاست,ارژنگ وب,سایت لاله زار,نبض لاله زار,سرو لاله زار,سئوکار,سئوساز,ارژنگ سئو,سایت لاله زار ارژنگ,نمونه سایت ارژنگ
  • ارژنگ وبارژنگ,ارژنگ هاست,ارژنگ وب,سایت لاله زار,نبض لاله زار,سرو لاله زار,سئوکار,سئوساز,ارژنگ سئو,سایت لاله زار ارژنگ,نمونه سایت ارژنگ
joomla slider by WOWSlider.com v7.7
دوشنبه, 18 دی 1396 07:19

سئو کلاه سیاه

نوشته شده توسط
امتیاز به این مطلب
(0 رای)

سئو کلاه سیاه

نام سئو کلاه سیاه همواره مترادف تقلب در امر سئو وب سایت میباشد و این بدان معنی است که سئوکار کلاه سیاه با فریب موتورهای جستجو و به اصطلاح دور زدن آنان سعی در قرار دادن سایت مورد نظر خود در صفحه اول موتورهای جستجو میباشد در این مقاله بطور کامل به سئو کلاه سیاه و دسته بندی آن و همچنین الگوریتم های استفاده شده توسط سئوکار کلاه سیاه خواهیم پرداخت.

 الگوریتم سئو کلاه سیاه المانهای سئو کلاه سیاه   دسته بندی سئو کلاه سیاه
 سئوکار کلاه سیاه  عواقب سئو کلاه سیاه  غوامل سئو کلاه سیاه
 گوگل و سئو کلاه سیاه  متخصص سئو کلاه سیاه  وبلاگ سئو کلاه سیاه

 دسته بندی سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه را برچند دسته تقسیم نموده اند مانند هکرها اما عمده سئوکاری بر سه دسته سئو کلاه سفید،سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری میباشد که بترتیب راجع به هر دسته و عملکرد آنان توضیحاتی ارائه خواهد شد:

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید به مجموعه ای از تکنیک های بکار رفته شده جهت بهینه سازی وب اطلاق میشود که مورد قبول و تائید موتورهای جستجو میباشد به اینگونه سئو اصطلاحا سئو اخلاقی نیز گفته میشود و با اینکه بسیار زمانبر و طولانی مدت میباشد لیکن از طریق صحیج موجب ارتقای وب سایت در موتورهای جستجو میشود سئوکار در این روش کلیه قوانین و مقررات شناخته شده را هنگام برنامه نویسی و طراحی رغایت میکند در این نوع سئو عملکرد سئوکار معمولا عبارتست از : تبادل لینک با سایت های مرتبط ،ایجاد پست ها و مطالب کاربر پسند و ناب و غیر تکراری،معرفی و فعالیت سایت در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و شبکه های اجتماعی پربازدید،ایجاد نفشه سایت برای ربات های جستجوگر،بررسی آمارهای ارائه شده توسط گوگل آنالایتیک،استفاده صحیح از کلمات کلیدی در هدینگ،و انباشته کردن کلمات کلیدی در محتوا که کل فعالیت سئو کلاه سفید را در برمیگیرد.

سئو کلاه سیاه

یکی دیگر از روشهای بهینه وب برای موتورهای جستجو سئو کلاه سیاه میباشد و این بدان معناست که سئوکار هنگام بهینه سازی وب از الگوریتم های تقلبی برای فریب دادن موتورهای جستجو بهره میبرد این روش زود بازده بوده اما جریمه و عواقب بدی برای سایت را در بر خواهد داشت روشهایی که سئوکار کلاه سیاه برای اینکار از آن بهره میبرد عبارتند از:انباشته کردن بیش از حد کلمات کلیدی در محتوای سایت،تکرار بیش از اندازه کلمات کلیدی در برچسب ها و متاتگ ها،ایجاد محتوای متغیر و ناهمگون با کلمه کلیدی،ایجاد لینک های انبوه و فراوان در متن،ایجاد بک لینک های سیاه همه و همه نشانگر عملکرد سئو کلاه میباشد.

آنچه در زیر میخوانید مطالب گردآوری شده از سایت های دیگر راجع به سئو کلاه سیاه میباشد که ممکن است برای خوانندگان ما مفید واقع شود.

سئو کلاه سیاه به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که برای بالا بردن رتبه یک صفحه یا سایت در موتورهای جستجو و با نقض کردن شرایط ارائه سرویس (terms of services) آنها انجام می‌شود. عبارت “کلاه سیاه” که اولین بار در فیلم‌های وسترن استفاده شده است برای تمایز دادن “بدها” از ” خوبها” است که با عنوان “کلاه سیاه” شناخته میشوند. اخیرا این عبارت برای توصیف هکرهای کامپیوتری ، سازندگان ویروس و آنهایی که با کامپیوتر اقدامات غیراخلاقی انجام می‌دهند استفاده می‌شود.
سئو کلاه سفید به روش های اصولی بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شود که طبق دستورالعمل ها و موازین موتورهای جستجو کار بهینه سازی سایت انجام می گردد و معمولا نتیجه گرفتن از این روش ها در بلند مدت خواهد بود اما نتایج آن دائمی خواهد بود و ریسک ندارد و دچار مجازات های موتورهای جستجو نخواهید گردید در مقابل سئو کلاه سیاه به روش های غیر اصولی بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شوند که معمولا ریسک بالایی دارند و ممکن است وب سایت را دچار مجازات های موتورهای جستجو نمایند و البته روش های کلاه سیاه معمولا سریعتر به جواب می رسند اما ممکن است در آینده وب سایت از نتایج جستجوی موتورهای جستجو حذف گردد. در ادامه تکنیک های اصلی این دو روش را برای شما بیان می نمایم:

سئو کلاه سفید
همانطور که اعلام شد سئو کاه سفید به روش های اصولی و درست بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شود که در این روش کلیه خط مشی موتورهای جستجو در نظر گرفته می شود و سئو کار در مسیر این قوانین حرکت می نماید. روش های اصولی در روش کلاه سفید شامل موارد زیر می باشد. البته روش های سئو سفید معمولا در بلند مدت جواب می دهند و ریسکی را متوجه وب سایت نمی نمایند.

تولید محتوای با کیفیت
در سئوی کلاه سفید بر تولید محتوای با کیفیت، کامل، جامع در زمینه شغلی مورد نظر تمرکز می گردد. محتوا یکی از مهترین فاکتورها و مسائل در زمینه امور سئو می باشد و در صورتی که سایتی بتواند مطالب مورد نیاز کاربران در زمینه شغلی خود را تهیه نماید می تواند گوی رقابت را از سایر سایت ها برباید و بازدید کنندگان بسیاری جذب نماید. در عملیات سئو کاه سفید محتوای با کیفیت پادشاه می باشد و سئو کار بر روی ارائه مطالب جدید و پر محتوا در زمینه فعالیت به صورت دوره ای تمرکز می نماید. وجود محتوا در سایت باعث می گردد تا زمانی که کاربری وارد وب سایت شد بتواند مطالب مورد نیاز خود را در وب سایت مطالعه نماید و همین مورد باعث بالا رفتن مدت زمانی خواهد گردید که کاربر در وب سایت می ماند و بالا رفتن مدت زمان ماندگاری کاربران در وب سایت باعث بالا رفتن رنک وب سایت در موتورهای جستجو خواهد گردید.

کد نویسی اصولی صفحات وب سایت
سئو کار کلاه سفید بر روی کد نویسی صفحات تمرکز می نماید تا صفحه طبق اصول ایجاد شده باشد. عنوان صفحات می بایست با تگ H1 ایجاد شده باشد و سایر عناوین و زیر مجموعه های صفحه می بایست با تگ های H2, H3 و ... دسته بندی شده باشند و همچنین مطالب در درون پاراگراف ها می بایست قرار گیرند. هر صفحه می بایست عنوان متمایز خود را توسط تگ title داشته باشد و تمامی صفحات می بایست تگ های کلمه کلیدی و توضیحات کلیدی مختص به خود را داشته باشند. کد نویسی طبق استاندارد صفحات وب سایت درک درستی از وب سایت به موتورهای جستجو می دهد و موتورهای جستجو با دید بهتری صفحات وب سایت را ایندکس می نمایند.

انتخاب عناوین و توضیحات مناسب صفحه
انتخاب عناوین مناسب و اصولی برای صفحات وب سایت یکی دیگر از روش هایی که سئو کار کلاه سفید سایت را با آن بهینه سازی می نماید. انتخاب عنوان مناسب تاثیر بسیار مثبتی بر روی سئو و رتبه بندی وب سایت خواهد داشت. موتورهای جستجو موضوع هر صفحه را با استفاده از عنوان صفحه درک می نمایند و در صورتی که عنوان درستی برای صفحه انتخاب نشود علاوه بر آنکه کاربران پس از ورود به سایت ممکن است صفحه را ببندند همچنین ممکن است موتورهای جستجو نتوانند برای کلمه کلیدی مورد نظر شما صفحه شما را بیابند. عنوان صفحه می بایست با محتوای صفحه همخوانی داشته باشد و همچنین برای صفحه می بایست کلمات کلیدی (Meta Keywords) و توضیحات کلیدی (Meta Description) با توجه به محتوای صفحه در نظر گرفته شود.

بررسی کلمات کلیدی
سئو کار کلاه سفید کلمات مرتبط و مهترین کلمات کلیدی مربوط به وب سایت را می یابد و از این کلمات استفاده درستی در انتخاب عناوین، کلمات کلیدی، توضیحات، صفحه بندی وب سایت می نماید. این کلمات سپس در تگ های Title, meta description, meta keyword, h1,h2,h3,h4,h5,h6, متون، لینک ها و آلت تصاویر استفاده می گردد. در تولید محتوا نیز برای هر مقاله دو یا سه کلمه کلیدی اصلی مد نظر قرار داده می شود و مقاله با توجه به کلمه کلیدی مورد نظر نوشته می شود.

بک لینک سازی اصولی
سئو کار کلاه سفید بر روی گرفتن لینک های ورودی درست و اصولی با تعداد و کیفیت مناسب تمرکز می نماید و سعی می نماید لینک هایی از سایت هایی به نحوی دریافت نماید که تاثیر مثبت بر روی سئو وب سایت داشته باشد. تشخصی اینکه یک لینک ورودی به سایت تاثیر مثبت دارد و یا منفی بر عهده سئو کار می باشد و سئو کار سعی می نماید با تمرکز بر تولید محتوای با کیفیت لینک های ورودی طبیعی از سایت های مرتبط دریافت نماید.

سئو کلاه سیاه
سئو کلاه سیاه معمولا روش های زود بازده در امور سئو هستند که زود به نتیجه می رسند اما همراه با ریسک هستند و ممکن است وب سایت را دچار مجازات های موتورهای جستجو نمایند. این روش برای آنهای مناسب است که قصد حضور کوتاه در وب را دارند و قصد دارند سریع نتیجه بگیرند. سئو کلاه سفید معمولا به روش های زیر انجام می گردد. در روش های کلاه سیاه معمولا وب سایت خیلی سریع به صفحات اول گوگل می رسند و اما ممکن است هر زمان از نتایج جستجوی گوگل حذف گردند و رفع مشکل پس از مجارت شدن ممکن است بسیا مشکل و با صرفه هزینه و زمان بسیار ممکن باشد.

محتوای پنهان
معمولا یکی از روش هایی که در سئو کلاه سفید مورد استفاده قرار می گیرند قرار دادن بلاک بزرگی از مطالب و کلمات کلیدی به صورت پنهان از دید کاربر در صفحه می باشد تا موتورهای جستجو پس از ورود به وب سایت با حجم بزرگی از محتوا مواجه گردند حال آنکه این روش دیگر کارکردی ندارد. موتورهای جستجو امروزه قادر به تشخیص بخش هایی از صفحه هستند که حتی به صورت شباهت رنگی پنهان شده باشند پس از این روش هیچ وقت استفاده ننمایید.

استفاده بسیار از کلمات کلیدی
در روش کلاه سیاه معمولا برای آنکه میزان استفاده از کلمه کلیدی را در صفحه بالا ببرند از کلمات کلیدی در متن صفحه، توضیحات، کلمات کلیدی و بدنه صفحه به مقدار بسیار استفاده می گردد حال آنکه ممکن است این روش اثر عکس داشته باشد و در بلند مدت باعث در نظر گرفتن مجازات برای وب سایت توسط موتورهای جستجو گردد.

تمرکز بر روی یک کلمه کلیدی در بک لینک سازی
یکی از روش هایی که موتورهای جستجو از محتوای یک صفحه سر در می آورند لینک های ورودی می باشد که از سایر سایت ها به صفحه ارجاع داده می شود. یکی از روش هایی که سئو کاران کلاه سیاه از آن برای بالا آوردن کلمه کلیدی در صفحه اول گوگل استفاده می نمایند آن است که با استفاده از کلمه کلیدی مورد نظر لینک هایی را از سایر سایت ها دریافت می نمایند و در صورتی که موتورهای جستجو نظیر گوگل متوجه این قصد شما شوند و لینک های سایت شما به صورت غیر طبیعی به نظر برسد ممکن است سایت شما دچار مجازات های گوگل گردد. این روش یکی از زود بازدید ترین روش ها برای بالا آوردن وب سایت می باشد اما ریسک بسیار بالایی دارد.

استفاده از نرم افزارهای بک لینک سازی
یکی دیگر از روش های کلاه سیاه استفاده از نرم افزارهای بک لینک سازی می باشد تا تعداد لینک های ورودی به وب سایت افزایش یابد و از این روش رتبه گرفته شود. حتی تعداد لینک های ورودی به سایت شما در یک روز می بایست طبیعی به نظر برسد و در صورتی که در یک روز حجم وسیعی بک لینک به لینک های سایت شما اضافه گردد ممکن است سایت شما مجارات شود.

خرید بک لینک
این روش ممکن است در آینده مشکلاتی را برای سایت شما به وجود آورد زیرا لینک های ورودی به سایت شما می بایست طبیعی باشد و در صورتی که موتورهای جستجو حس نمایند لینک های ورودی به سایت شما غیر طبیعی هستند و یا آنها را خریده اید ممکن است دچار مجازات شوید.
سئو کلاه سیاه به عنوان اقداماتی ناپسند شناخته می‌شود که به هر طریق ممکن سعی دارند رتبه یک صفحه در نتایج موتورهای جستجو(serp) را بالا ببرند. این اقدامات بر خلاف شرایط ارائه سرویس موتورهای جستجو هستند و می‌توانند منجر به تحریم شدن سایت از طرف موتورهای جستجو و سایت های وابسته به آنها شود. لیستی از تاکتیک ها و استراتژی های مورد استفاده شده توسط سئوهای کلاه سیاه در Google’s webmaster guidelines هم چنین Bing’s webmaster guidelines در دسترس همگانی قرار داده شده است.
آیا کاری که در حال انجام آن هستم ارزش افزوده ایی برای کاربران دارد یا صرفا به دنبال کاری هستم که توسط موتور های جستجو دیده شود ؟ پاسخ به این سوال مشخص می‌کند که یک تاکتیک سئو خلاف شرایط اعلام شده موتورهای جستجو در webmaster guidelines میباشد یا خیر ؟ اگر هیچ ارزش افزوده ایی برای کاربران ایجاد نمی‌شود اما احتمال افزایش رتبه شما در جستجو وجود دارد ، در اینصورت بسیار محتمل است که اقدامات شما ، از نوع کلاه سیاه محسوب گردد. همین سوال می‌تواند در مورد اینکه اقدامات در زمینه جستجوی غیر رایگان ، مشمول PPC کلاه سیاه هستند یا نه ، به عنوان ملاک مورد استفاده قرار گیرد.
محتواسازی اتوماتیک (content automation)
صفحات doorway ( طراحی صفحات جهت تغییر ایندکس های موتور جستجو )
لینک یا متن مخفی
درج کلمات کلیدی غیرواقعی
گزارش کردن رقیب ( یا سئو منفی)
هدایت کننده پنهانی (sneaky redirect)
اطلاعات جعلی دادن به موتور جستجو (cloaking)
روشهای تاثیرگذاری روی نتایج جستجو با استفاده از لینک (link schemes)
شبکه های ارسال پست به عنوان مهمان (guest posting networks)
دستکاری لینک (شامل خرید بکلینک)
بازتولید صفحات (article spinning)
مزرعه لینک ، لینک چرخانی و شبکه های لینک( Link Farms, Link Wheels or Link Networks)
گنجاندن کد های اسپم در Snippet ها ( Rich Snippet Markup Spam)
ارسال پرسمان اتوماتیک به گوگل
ایجاد صفحات، دامنه و زیر دامنه با محتویات تکراری
صفحات با رفتار ناهنجار مانند پیشینگ، ویروس ، تروجان و دیگر بدافزارها.
انجام اقدامات سئو کلاه سیاه می‌تواند باعث تحریم شدن سایت شما از طرف گوگل و بقیه موتور های جستجو شود. اگر چه شما ممکن است با افزایش ترافیک هدایت شده به سمت سایت خود ، در کوتاه مدت موفقیت های کسب کنید و به سرعت به صفحه یک موتورهای جستجو برسید ، اما جریمه های گوگل برای این اقدام هر روزه بیشتر و بیشتر میشود و به محض شناسایی تقلب صورت گرفته جریمه سنگینی در نظر میگیرد و می‌تواند تاثیرات به شدت مخربی روی رتبه و ترافیک شما بگذارد. با وجود صدها میلیون کاربری که هر روزه روی گوگل به جستجو می‌پردازند ، آیا خارج شدن از ایندکس های گوگل به صلاح شماست ؟ آیا ارزش آن را دارد با زمان کمتر و پول کمتری که میپردازید تقلب کنید و متحمل جریمه های سنگی گوگل برای سایت و کسب و کارتان شوید؟ مسلما گوگل و موتورهای جستجو به متقلبان سئو کلاه سیاه رحم نمیکنند.

 

خوانده شده 328 بار آخرین اصلاح در تاریخ دوشنبه, 18 دی 1396 07:19
بیشتر در این مجموعه: سئوساز »

جام ارژنگ:ارائه دهنده خدمات طراحی سایت،سئو،تبلیغات اینترنتی و نمایشگاهی

اين سايت در ستاد ساماندهي پايگاههاي اينترنتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به ثبت رسيده است

روابط عمومي(20خط):33200484-021

واحدفروش(8خط)36050035-021

واحد پشتيباني:09124341774

مديريت اجرايي:09126486013

واحد گرافيك:09355008180